Sıkça Sorulan Sorular

Tek kullanımlık geçici mail hizmeti, gizliliğinizi korumak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu hizmet istenmeyen e-postalar ile mücadele etmek ve kişisel e-posta adresini gerekmedikçe paylaşmamak için ortaya çıkmıştır. Sıkça sorulan soruların yanıtları, sitemizin sunduğu hizmeti ve kullanımını netleştirerek sitemizden tam olarak yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Tek kullanımlık / geçici / anonim mail nedir?

Tek kullanımlık e-posta, herhangi bir kayıt gerektirmeyen, önceden belirlenmiş bir kullanım ömrüne sahip geçici ve tamamen anonim bir e-posta adresidir.

Neden geçici mail'e ihtiyaç var?

Şüpheli sitelere kaydolmak, anonim mailler oluşturmak ve göndermek için. Özellikle forumlar, çekilişler, anlık mesajlaşma gibi gizliliğinizin büyük önem taşıdığı tüm durumlar için kullanışlıdır.

Tek kullanımlık mail ile normal mail arasında ne gibi farklılıklar var?

Tek kullanımlık mail:

  • Kayıt gerektirmez.
  • Tamamen anonimdir. Tüm kişisel bilgileriniz, adresiniz, IP adresiniz posta kutusu kullanım süresi bittikten sonra silinir.
  • Mesajlar anlık olarak iletilir.
  • E-posta adresi otomatik olarak oluşturulur. Manuel olarak bir adres belirlemeniz, telefon doğrulaması vs ile uğraşmanız gerekmez.
  • Posta kutusu spam, hack ve istismarlara karşı tamamen korunur.
  • E-posta adresimin süresi ne kadar? Bu süreyi uzatabilir miyim?
  • E-posta adresi siz silene kadar veya oluşturulduktan sonra 7 güne kadar geçerlidir. Süreyi uzatmaya gerek yoktur. İlerleyen zamanda bu süreyi uzatmayı planlamaktayız.

Nasıl e-mail gönderebilirim?

E-posta gönderimi tamamen devre dışıdır. Dolandırıcılık ve spam sorunları nedeniyle devreye alınmayacaktır.

E-posta adresimi nasıl silebilirim?

Ana sayfadaki 'Sil' düğmesine basarak silebilirsiniz.

Gelen e-postayı nasıl görüntüleyebilirim?

Adresinize gelen e-posta kutunuzun adı altında görüntülenir. Aynı anda göndereni, konuyu ve metni görebilirsiniz. Beklediğiniz bir mesaj gelen kutunuzda görünmüyorsa, 'Yenile' düğmesine basın. Normal şartlarda bu düğmeye basmanıza gerek yoktur. Gelen kutunuz otomatik olarak düzenli bir şekilde yenilenir.


Bu sayfada geçici mail hakkında sıkça sorulan tüm soruları yanıtlamaya çalıştık. Cevaplanmamış sorularınız varsa lütfen iletişim bölümünden bize ulaşın.